Archiwum autora: admin

O admin

Ewa Bieńczycka urodzona w 1952 roku w Przemyślu. Artysta malarz

WIERSZE WIĘZIENNE (1)

*** Miód jest w powietrzu. Każdy dzień kwietniowy ogarnia przełom, tym się odcinając od byłej martwoty. Będąc wiosną nowym niełatwo sieć wysnuć, jak drapieżny pająk; popatrz, jak inni słownym miodotryskiem nie bacząc na to, ile miodu wokół, mnożą wyobrażenia o … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii 2010, Nie daję ci czytać moich wierszy | Otagowano , , , | Dodaj komentarz

“CUBA” str. 57

Zaszufladkowano do kategorii Komiks | Dodaj komentarz

“CUBA” str. 56

Zaszufladkowano do kategorii Komiks | 6 komentarzy

Nominowani Nike 2009: Paweł Konjo Konnak ”Król festynów”

Zastanawiam się, czy przed pisaniem tej notki powinnam zobaczyć wszystkie filmiki na YouTube dokumentujące pracę zarobkową Konja, skoro wiersze są ubiegłorocznym zapisem twórczości ostatnich lat, a nie sprzed trzydziestu, gdy doświadczaliśmy jego zbawiennej obecności w polskiej telewizji. Jednak by zrozumieć … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii czytam więc jestem | Otagowano , , , , , , , | 15 komentarzy

Thomas Walter Laqueur „Samotny seks. Kulturowa historia masturbacji”(2006)

W czeskim filmie „Wycieczkowicze” na podstawie powieści Michała Viewegh’a jest taka scena, gdy grupa plażowiczów przyłapuje na podglądactwie płetwonurka i by uchronić go przed samosądem tłumu, ktoś na jego obronę rzuca pytanie o masturbację: kto się onanizuje, ma podnieść rękę. … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii czytam więc jestem | Otagowano , , , , , , , , | 20 komentarzy

MIEJSKIE DESZCZE

Miną wiosenne, smutne deszcze, jak stos ofiarny znikniesz z placu rozpełźnie w wilgoć ludzka tłuszcza, po widowisku wśród hałasu miniesz, jak wielość, jak no man, znikniesz, zabrawszy płucom tlen, odejdziesz w noc, gdzie się porusza cień z reflektorów drażniąc przestrzeń. … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii 2010, Nie daję ci czytać moich wierszy | 21 komentarzy

Radosław Kobierski „Lacrimosa”(2008)

Żeby nie powtarzać pewnych spraw niepotrzebnie, nawiążę do wypowiedzi Jacka Dehnela o tomiku Kobierskiego, bardzo swego czasu głośnego i nagradzanego. Dehnel w sieciowym „Trzecim felietonie nocnym: Noc, która czeka na każdego z nas” z 20 lutego 2009 silnie podkreśla jedność … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii czytam więc jestem | 26 komentarzy

Wioletta Sobieraj „Latawce”(2008) „Aleja Róż”(2010)

Dwie powieści Wioletty Sobieraj różnią się znacznie ukierunkowaniem jej twórczości. Jeśli debiutanckie „Latawce” wahają się w swoim przesłaniu, czy mają być dowcipnym odbiorem otaczającej nas rzeczywistości, prozą walczącą o narzucenie czytelnikowi pewnego oglądu świata dosadnie przerysowanego, „Aleja Róż” już tych … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii czytam więc jestem | 22 komentarze