Archiwum autora: admin

O admin

Ewa Bieńczycka urodzona w 1952 roku w Przemyślu. Artysta malarz

James Cameron „Avatar” (2009)

Baśń tym się różni od fantasy, że zrobiona jest z wyobrażeń rzeczywistości, która żyje w osobnym, wyobrażonym do tego celu świecie. Fantasy, to zasiedlenie świata istniejącego przez jedynie zamianę nazw i kształtów bytów istniejących i wcześniej znanych. Dlatego fantasy zawsze … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii czytam więc jestem | 16 komentarzy

Feliks Falk “Enen”(2009)

Kręconych i obficie nagradzanych filmów polskich, nikt za chwilę już nie będzie pamiętał, mało kto oglądał i słusznie spotka je zapomnienie, pozbawionych już martyrologicznej legendy. A w ich pokrętnych przesłaniach, nikt nie doszuka się prawdy o czasach, o których opowiadają. … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii czytam więc jestem | 11 komentarzy

Edward Pasewicz „Drobne, drobne”

W tom zbioru pół setki swoich wierszy Pasewicz wprowadza krótkim wstępem z Grzegorza Jankowicza mówiącym o tym, że poeta Pasewicz jest „pomiędzy.” Pomiędzy dobrem, a złem, pomiędzy kategoriami, które go nie obowiązują, ponieważ wstąpił na ziemski padół jako obserwator, który … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii czytam więc jestem | 8 komentarzy

nie wzięłam dzisiaj udziału… w zajęciach praktyczno-technicznych IX konkursu na miniaturę literacką

Pogrzeb * Jestem samotna i dużo czytam. Niedawno przygarnęłam szczeniaka po przeczytaniu powieści Olgi Tokarczuk i nazwałam go Ohydek Sudecki. Ludzie z niesmakiem oglądają się, gdy przywołuję go na ulicy i dają do zrozumienia różnymi grymasami na twarzy, że ja … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii nie biorę udziału w... | 7 komentarzy

“CUBA” str. 45

Zaszufladkowano do kategorii Komiks | 5 komentarzy

Jacek Dukaj “Wroniec”

Dotychczas jeszcze nie spotkałam w Sieci tak jednoznacznie pozytywnych wypowiedzi, jak o ostatniej książce Jacka Dukaja. Z trudem więc, jak wołający na puszczy piszę o „Wrońcu”, książce według mnie ze wszech miar szkodliwej i nie posiadającej żadnych z przypisywanych jej … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii czytam więc jestem | Otagowano , | 8 komentarzy

nie biorę udziału w: ZLOTNISKO 2010 DK “Południe” – Dom Kultury w Katowicach 16 stycznia o17.00 – TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA wierszem:

ZABICIE PORFIRII And yet God has not said a word! Robert Browning ” Porphyria’s Lover” Rany boskie, boskie rany zamilknięto i milczące umierały. Umieramy, nie dajemy w żarnach mące się wysypać bez młynarzy pomielonych w żarnach krwawych! Rany boskie, oto … Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii nie biorę udziału w... | 2 komentarze

“CUBA” str. 44

Zaszufladkowano do kategorii Komiks | Dodaj komentarz